Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAHAR DOĞAN'DAN ŞOK EDEN HABERLER
İl Genel Meclis Üyesi Bahar doğan, yaptığı yazılı açıklamada Bedavacılar Yine Yeni Hazine Yeri Peşindeler.
09 Haziran 2012, 17:49

 Anlaşılan O ki Handere Hazine Yerinin Tadı Damaklarında Kaldı” diyerek çarpıcı iddialarda bulundu.

Doğan açıklamasında “.Yalova’mızda bazı şahıslar, 220 dönüm civarında Handere Hazine yerini 240 kat ucuza götürerek anında 240 kat zenginleşen ve tadı damağında kalan bazı kişilerin  öncülüğünde  İşbirliği- Güç birliği- Kümeleşme modeli adı altında  gözlerini Taşköprü’deki Top yeri dedikleri  360 dönüm alan ile Sultaniye’de Hapishane kurulmasını Mahkeme kararın ile iptal ettirttiğimiz 200 dönüm yere diktiler.” diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Bu şahıslar Siyasi kimliği olan kişileri de aralarına alarak siyasi partileri sessizleştirme gayretindeler. Halkımızın depreme olan hassasiyetinin demagojisini yaparak, Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında depreme dayanaklı çok katlı çelik konutları üretmeyi amaçlıyoruz diyerek, kompozit, OSB gibi süslü laflarla ve düzenledikleri sempozyumlarda  Milletvekilleri, siyasileri ve hatırlı kişileri konuşturarak  itibar sağlama ve  yine bedavaya yeni hazine yeri götürme peşindeler. Handere Hazine yerinde olduğu gibi 240 kat zenginleşme peşindeler.

Meclisler İmar Planında Yeterince Sanayi Alanı Gösterdi. Ciddi Ve Kurumsallaşmış Yatırımcı İstiyoruz.
Yalova’ya kurumsallaşmış hazine yerinde  bedava alma gözü olmayan, çevreye duyarlı, katma değeri ve istihdam gücü yüksek  ekonomik sorunu olmayan ciddi yatırımcılar istiyoruz. Bu amaçla 1996 yılında OSB kurulması için bakanlığa ilk müracaatı yaptım. Bu tür yatırımcıları  Yalova’ya çekmek için YTSO ile birlikte TUSİAD la görüşelim. Sanayi imarı yaptığımız yerler mükemmel. Uluslar arası Deniz, kara ve hava  ulaşımı var.  Yalova İl Genel ve Belediye Meclis sanayii  yatırımı için 1/25000 ölçekli imar  planlarında yeterince sanayi alanı gösterdi. Boşta  en az 3000 dönüm civarında sanayi imarlı yer var. Öyle hazine yerine göz dikmesinler. Değerine satın alsınlar yatırımcılarımızı sonuna kadar destekleyelim.

Handere Hazine Yerinde Tüyü Bitmemiş Yetim Hakkı Var. Tapu İptal Davası Açalım..
Handere Hazine yerinde tüyü bitmemiş yetim hakkı var. Alanların vicdanları rahat mı? 1500 kişi çalıştıracaklardı. Hani nerede? Bir çoğu verdiği taahhüdü tutmadı. İpek Kağıt gibi ciddi bir kurum  yeri değerine alıp yatırım yapacaktı. Engellediler. Manisa’ya gitti. Yalova kaybetti. Avukatlarıma söyledim Handere Hazine yerine tapu iptal davası açmak için araştırıyorlar. Ayrıca aynı yerde 2B ile ilgili 750 dönüm civarında yer var.İl Genel Meclisi olarak araştıralım, takip edelim.Gerekirse dava açalım.

Handere’de M2 Si 125 Kuruş Diyen Taşköprü Belediyesi Bu İşin Neresinde.
Bu tür yerlerin satışından belediyeler%10 nu konut fonu olmak üzere  %40 pay almaktadır. Buna rağmen Taşköprü Belediyesi çevresindeki arazilerin m2 130 TL iken Handere’de m2 125 kuruş diyerek bütçesine 100 kattan fazla eksik para girmesine razı olmuştur. Konu ile ilgili önergeleri gündeme almamıştır. Bilmek isterim bu belediye bu işin neresinde.

Bu Hazine Yerleri Belediyelere Satılsın.
4706 sayılı hazine yerlerinin satışına dair kanunun 3. maddesi gereğince harca esas metre kare birim değeri üzerinden ilgili belediyelere ve Arsa Ofisi Genel Müdürlüğüne de devredilebilir. Demektedir.Bu tür hazine yerleri kişilere peşkeş çekileceğine harca esas metre kare birim değeri üzerinden Belediyelere satılsın. Kanun buna müsait. Meclisimiz bu konunun da takipçisi olmalı.

BAHAR DOĞAN'DAN ŞOK EDEN HABERLER
Bu haber 1132 defa okunmustur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yalova - Karegorisinin diğer haberleri

Yalovada İŞTE ESNAFIN DURUMU

Yalovada İŞTE ESNAFIN DURUMU Bir zamanlar Yalova esnafının sözü senettir lafı artık geride kaldı.

Yalova'da Emlak Fiyatları Yükseldi

Yalova'da Emlak Fiyatları Yükseldi İstanbul’dan ayrılarak il olan ve teknik tarımın en yoğun yapıldığı yerlerden biri olan Yalova, gayrimenkul sektörü...

Tarkan Turan Sinop KYK Takımdaşlık Ve Arkadaşlık Konulu Konferansı

Tarkan Turan Sinop KYK Takımdaşlık Ve Arkadaşlık Konulu Konferansı İletişim Teknikleri Uzmanı Tarkan Turan tarafından Sinop Kredi Yurtlar Kurumu Konferans salonunda verilen eğitime Ö...

ÇINARCIK'TA FECİ KAZA: 1 ÖLÜ

ÇINARCIK'TA FECİ KAZA: 1 ÖLÜ Yalova'nın Çınarcık İlçesine bağlı Kocadere Beldesinde Yalı Mahallesi Sahil Caddesi’nde meydana gelen trafik ka...

128 BİNAYA RİSKLİ RAPORU

128 BİNAYA RİSKLİ RAPORU Yalova Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, afet riski altındaki riskli binaları tek tek tespit ediyor.

Yalova Tuning 23 Nisan Mesajı

Yalova Tuning 23 Nisan Mesajı 23 Nisan Kutlu Olsun

Genç İletişim Açıldı.

Genç İletişim Açıldı. Avea bayi ve Fatura Ödeme Merkezi Şehit Ömer Faydalı caddesinde açıldı.

Yalova Lisesi Arsası'nın Sahibi Konuştu

Yalova Lisesi Arsası'nın Sahibi Konuştu Yalova Lisesi'nin bahçesinin imara açılmasının ardından Yalova'da tepkiler dinmiyor. İ

Diğer Haberler

Yalova sizce hangi alanlarda geliştirilmeli ?
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
Hasan GÜNEŞ Hasan GÜNEŞ
SAĞDUYU, EĞİTİM VE TOPLUM
Burcu Uslu Burcu Uslu
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA...
Site Yöneticisi Site Yöneticisi
Kazımiye TOKİ'yi hatırlayan yok
Şinasi Karakul Şinasi Karakul
Merhaba Dünya
Tarkan TURAN Tarkan TURAN
Algı Kavramı
MERVE BULUT MERVE BULUT
DÜŞÜNMEK ALLAH'A YAKINLAŞTIRIR
Mehmet ÖDEMİŞ Mehmet ÖDEMİŞ
TOPLUMSAL ZEKA
Ahmet UZUN Ahmet UZUN
ABD- İSRAİL TERAZİSİ
Resul KASKUN Resul KASKUN
BRIC Tİ , BRICS OLDU
Sevgi Erol Sevgi Erol
Küba'yı Tanıyalım
Ramazan Ramazan
Meslek Seçimi
Gonca UZUN Gonca UZUN
Bu Hafta Antalya Gezimizi Bitiriyoruz
Zekiye Onay Zekiye Onay
Şiddetli Çocuk